Jak sprawdzają się rolety materiałowe

PoradnikJak sprawdzają się rolety materiałowe

Od kiedy w sklepach pojawiły się rolety z materiału, trudno znaleźć okno, w którym nie znalazłyby się te oryginalne zasłony. Doceniamy je z wielu względów, ciesząc się ich wytrzymałością oraz walorami użytkowymi i znajdując dla nich miejsce w domowych wnętrzach. Dla kogo będą idealnym wyjściem? Czym kierować się podczas ich zakupu? I wreszcie – jak o nie dbać, aby długo cieszyły nasze zmysły?

Zalety osłon materiałowych

Zamontowanie rolet z materiału to najprostszy sposób na to, aby zapewnić sobie i innym komfortowe warunki do przebywania wewnątrz budynku. Ze względu na szeroki wybór kolorów oraz wzorów są tak lubiane przez miłośników oryginalnych dodatków do wnętrz.

Przy całym swym uroku pozostają przy tym zasłonami praktycznymi i odpornymi na zużycie. Do ich produkcji stosuje się specjalną wzmocnioną tkaninę, która za nic ma sobie szkodliwe działanie promieni słońca. Skutecznie odgradza domowników od światła, zapewniając przyjemny chłód w ciepłe dni.

Argumentem, który z pewnością przekona Cię do zakupu rolet z tkaniny, jest ich niska cena. To niedrogie rozwiązanie, dlatego tak znakomicie odnajduje się w pomieszczeniach różnego typu. Osłony świetnie prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach – nie tylko w domach, ale także biurach, ośrodkach zdrowia, salach lekcyjnych i mnóstwie innych miejsc.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Zdecydowałeś się na zakup rolet z materiału? Zanim sięgniesz po pierwszy dostępny produkt sprawdź, jakiego typu osłony potrzebujesz. W sprzedaży dostępne są dwa modele:

  • kasetowe – zaopatrzone w mechanizm blokujący, chroniące tkaninę przed przybrudzeniem, montowane na ramie okna,
  • wolnowiszące – tańsze i łatwiejsze w montażu dzięki uniwersalnym uchwytom, które można przytwierdzić zarówno do ramy okna, jak i ściany.

Jak dbać o osłony?

Nienaganny wygląd rolet możesz zachować na długo, o ile będziesz właściwie dbać o materiał. Do regularnych czynności powinno należeć delikatne czyszczenie tkaniny – z użyciem odkurzacza z lekkim ssaniem, rolki do ubrań lub czystej wilgotnej szmatki.