Jak zlecić pomiar żaluzji na wymiar

PoradnikJak zlecić pomiar żaluzji na wymiar

Idealne osłony okienne? Takie, które spełniają wymogi jakościowe i estetyczne, a do tego na tyle wytrzymałe, że będą z nam towarzyszyć przez kolejne lata. Tylko jak wybrać idealny produkt, jeśli posiadamy okna o niestandardowych wymiarach? Z pomocą przychodzą fachowcy, którzy specjalizują się w przygotowywaniu żaluzji na wymiar.

Żaluzje – idealna ochrona przed słońcem

Optymalne zaciemnienie pomieszczenia, komfort oraz intymność – to właśnie z tego względu decydujemy się na montaż osłon okiennych. Wciąż tymi najczęściej wybieranymi, obok rolet materiałowych, pozostają żaluzje. Obecnie dostępne w kilku modelach do wyboru, znakomicie nadają się do osłony okna o każdej porze roku. Aby uzyskać jak najlepszy efekt wykończenia, a do tego cieszyć się dopasowanymi produktami, warto skorzystać ze wsparcia profesjonalistów i zamówić żaluzje na wymiar. Zanim jednak zdecydujemy się na taką ewentualność należy wiedzieć, w jaki sposób zlecić ich pomiar.

Jak zlecić pomiar osłony okiennej?

Zdjęcie dokładnych wymiarów z okna można przeprowadzić samodzielnie, wiele zależy jednak od tego, na jaki model żaluzji się zdecydujemy. Aby wartości te były jak najdokładniejsze, a także aby otrzymać produkt spełniający wszystkie nasze oczekiwania, zadanie to warto więc zlecić profesjonalistom. Dobrze, jeśli będzie to firma, która zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą, ale także montażem osłon okiennych. Fachowcy zajmujący się tym na co dzień doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej osłony okiennej. Pomogą również w doborze idealnego rozwiązania: mogą to być modele drewniane, aluminiowe, a także pionowe, a każda z opcji wymaga przeprowadzenia nieco innych czynności.

Wykonanie pomiaru okna przed montażem można zlecić naszym przedstawicielom. Nie dość, że znajdą dogodny termin do wykonania prac, to na dodatek doradzą, jaki pomysł na aranżację będzie najkorzystniejszy. Żaluzje na wymiar okażą się znakomitym wyjściem w przypadku okien niestandardowej wielkości, a także takich, które zasługują na wyjątkową, idealnie dopasowaną oprawę.