Plisy Plisy Rolety dzień i noc Rolety dzień i noc Rolety materiałowe Rolety materiałowe Rolety screen Rolety screen Rolety rzymskie Rolety rzymskie Żaluzje Żaluzje Verticale Verticale Moskitiery Moskitiery Markizy Markizy Rolety zewnętrzne Rolety zewnętrzne Rolety nadstawne Rolety nadstawne Silniki i sterowania Silniki i sterowania
Jak wybrać napęd do rolety i system sterowania

Jak wybrać napęd do rolety i system sterowania

Zewnętrzne rolety wybieramy ze względu na możliwość ich praktycznego wykorzystania. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa, ograniczają dostęp światła, zatrzymują ciepło we wnętrzu. Jedynej cechy, jakiej im brakuje, to komfort użytkowania? Najwyższy czas poprawić funkcjonalność osłon zewnętrznych i zdecydować się na nowoczesny system sterowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z rolet okaże się jeszcze wygodniejsze. Jaki napęd wybrać? Sprawdźmy dostępne opcje!

Silniki do osłon okiennych: który system sterowania wybrać?

Do wyboru mamy kilka rodzajów napędów, które montowane są przy roletach zewnętrznych. Decyzja zależy przede wszystkim od tego, jaki poziom wygody chcemy osiągnąć podczas ich podnoszenia oraz opuszczania. Jeśli czynności te mają odbywać się z dowolnego miejsca w domu, warto postawić na system z przenośnym pilotem. Wystarczy doprowadzić instalację elektryczną do urządzenia (bez konieczności prowadzenia bardziej zaawansowanych prac montażowych), aby za pomocą jednego przycisku decydować o tym, ile światła ma dostać się do środka.

Nie mniej nowoczesne rozwiązania kryją się w sterowaniu naściennym. Za pomocą jednego przycisku, znajdującego się w miejscu dostępnym dla każdego domownika, można dostosować wysokość osłon do własnych potrzeb. Jeśli dołączymy do tego automatykę czasową, możemy zupełnie zapomnieć o ręcznym sterowaniu osłonami. Wystarczy, że ustawimy czas, w jakim rolety zewnętrzne mają zostać podniesione lub opuszczone.

To jednak nie koniec rozwiązań. Osłony, którymi można sterować nie tylko z dowolnego miejsca w domu, ale także… świata? Choć brzmi to niewiarygodnie, tak właśnie działają napędy z funkcją Homecontrol. Wygodna aplikacja pozwala na zarządzanie systemem osłon okiennych na przykład przy pomocy smartfona. Warto uzupełnić go o dodatkowe rozwiązania chroniące osłony przed uszkodzeniem pod naszą nieobecność, takie jak otwieranie awaryjne czy napęd przeciążeniowy.


Wygoda i bezpieczeństwo w jednym – sprawdzone napędy do rolet

Pomysłów na to, w jaki sposób usprawnić i ułatwić sobie sterowanie roletami zewnętrznymi istnieje znacznie więcej. Aby poznać wszystkie dostępne rozwiązania, zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w wyborze napędów idealnych.