Plisy Plisy Rolety dzień i noc Rolety dzień i noc Rolety materiałowe Rolety materiałowe Rolety screen Rolety screen Rolety rzymskie Rolety rzymskie Żaluzje Żaluzje Verticale Verticale Moskitiery Moskitiery Markizy Markizy Rolety zewnętrzne Rolety zewnętrzne Rolety nadstawne Rolety nadstawne Silniki i sterowania Silniki i sterowania
Jak wybrać rolety rzymskie

Jak wybrać rolety rzymskie

W kręgu osób myślących o aranżacji przytulnego i funkcjonalnego wnętrza sporym zainteresowaniem cieszą się rolety rzymskie – dekoracje okienne o znakomitych walorach użytkowych. Ich obecność wprowadza do pomieszczenia sporo lekkości. Jednak wygląd to nie jedyna zaleta. To przede wszystkim praktyczne osłony okienne, które zapewniają komfort, ukrywają przed wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz, a do tego pozostają proste w obsłudze.

Teraz, kiedy znasz już wszystkie walory tych gustownych osłon, z pewnością zechcesz dowiedzieć się, jak wybrać te najlepsze dla aranżowanego przez Ciebie pomieszczenia. Z chęcią Ci podpowiemy.

Zanim zdecydujesz się na zakup rolet rzymskich zastanów się nad ich przeznaczeniem. Nieco inny typ osłony sprawdzi się jako elegancka dekoracja wnętrza, a nieco inny posłuży jako ochrona przed światłem słonecznym.


Osłony dekoracyjne

W pierwszym przypadku panuje pełna dowolność. Rolety rzymskie wykonane z barwnych tkanin staną się ujmującą ozdobą salonu lub biura. Warto zdecydować się na nieco lżejszą i bardziej transparentną tkaninę firanową, która przepuszcza drobne promienie słońca. Sprawi zarazem, że wnętrze będzie emanowało spokojem i stanie się przytulniejsze. Z powodzeniem dobierzesz rodzaj i kolor tkaniny do wystroju pomieszczenia, uzyskując w ten sposób dodatkową dekorację.

Zaciemnienie wnętrza

W przypadku, gdy roleta rzymska ma pełnić rolę skutecznej osłony przed słońcem, lepiej wybrać grubszą, zaciemniającą tkaninę zasłonową. W ten sposób nie tylko nie zaprosisz światła do środka, ale na dodatek zapewnisz sobie optymalną temperaturę w pomieszczeniu. To szczególnie istotne w przypadku biur i gabinetów, w których od właściwego zaciemnienia wnętrza zależy komfort pracy.

Rozwiązaniem, które zupełnie ograniczy dostęp słońca do wnętrza jest tkanina typu BLACKOUT, z której również produkowane są rolety rzymskie. Materiał jest zupełnie nieprzepuszczalny dla światła, a przy tym tak samo elegancki jak pozostałe tkaniny, z których wykonywane są osłony okienne.