Jakie markizy na lato
Ciepłe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale nierzadko dają nam się we znaki – zbyt wysoka temperatura może zaszkodzić, szczególnie dzieciom i osobom starszym. Jak więc cieszyć się pełnym słońcem na tarasie lub balkonie, aby czuć się komfortowo? Doskonałym wyjściem okaże się montaż markizy.
Dlaczego to znakomity wybór?
Co prawda lato to najpiękniejsza pora roku i warto cieszyć się nią w pełni. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może nam jednak zaszkodzić – z tego powodu zamiast spędzać czas w otoczeniu natury, chowamy się przed skwarem w domach. Niepotrzebnie! Z pięknej pogody można korzystać bez ograniczeń. Do tego wystarczy odpowiednio dopasowana markiza.
To znakomite rozwiązanie dla posiadaczy balkonów oraz tarasów. Pełni ona rolę osłony przed słońcem oraz deszczem, w cieniu której można oddać się relaksowi bez względu na panującą aurę. Na niebie pojawiły się złowrogie chmury? Jeśli posiadasz osłonę, drobny deszcz nie zepsuje Twoich planów – możesz rozpocząć rozpalania grilla. Nie przejmuj się również tym, że meble ogrodowe zostały na zewnątrz. Pod płachtą nic im nie grozi.
Idealne markiza na balkon i taras
Decydując się na zakup markizy warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek. Pozwolą na wybór idealnego zadaszenia, które będzie właściwie spełniało swoją rolę:
1. Zwróć uwagę rodzaj konstrukcji. Osłonę przeciwsłoneczną z reguły montuje się do ściany, ale może zostać przytwierdzona także do krokwi lub balustrady. Chroni w ten sposób nie tylko balkon lub taras, ale także wnęki okienne, zapewniając przyjemny chłód wewnątrz domu. Jeśli markiza posiada wsporniki ramion, zyskasz możliwość regulacji kąta nachylenia.
2. Zdecyduj się na model w kasecie, dzięki któremu możesz zwinąć materiał w razie silnego deszczu lub półkasecie, która najbardziej ozdobny fragment osłony pozostawi widoczny.
3. Dla większej wygody warto zdecydować się na osłony przeciwsłoneczne zaopatrzone w napęd elektryczny. Zwijanie tkaniny będzie i łatwiejsze, i szybsze, co jest ważne zwłaszcza latem, gdy zjawiska atmosferyczne należą do bardzo gwałtownych.