Plisy Plisy Rolety dzień i noc Rolety dzień i noc Rolety materiałowe Rolety materiałowe Rolety screen Rolety screen Rolety rzymskie Rolety rzymskie Żaluzje Żaluzje Verticale Verticale Moskitiery Moskitiery Markizy Markizy Rolety zewnętrzne Rolety zewnętrzne Rolety nadstawne Rolety nadstawne Silniki i sterowania Silniki i sterowania
Osłony na okna o niestandardowych kształtach

Osłony na okna o niestandardowych kształtach

Kupno rolet dla okien o standardowych kształtach nie jest żadnym problemem. Nieco inaczej kwestia ta ma się przypadku asymetrycznych okien, dla których znacznie trudniej znaleźć idealnie dopasowane osłony. Nie jest to jednak niemożliwe. Wystarczy tylko wiedzieć, po jaki model sięgnąć, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Kreatywnie i skutecznie

Właściciele domów z oknami o nietypowych kształtach nie muszą martwić się tym, że ich prywatność zostanie naruszona. Obecnie producenci coraz chętniej sięgają po niestandardowe rozwiązania, oferując osłony okienne w wielu modelach do wyboru – także takich, które można dopasować do okien o wymiarach znacznie odchodzących od tych najczęściej stosowanych. Okrągłe, łukowate lub trapezowe okno to znakomita ozdoba wnętrza, która w otoczeniu odpowiednio dopasowanej rolety zyska na atrakcyjności.

Alternatywa dla zasłon

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zawieszenie zasłon lub firan, które można dowolnie zaaranżować. Nie zapewnią one jednak tyle prywatności, a poza tym bywają niepraktyczne i trudne w pielęgnacji. Dlatego znacznie lepiej zainwestować w rolety materiałowe – osłony, które zapewniają nie tylko intymność, ale skutecznie chronią wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem. Okno o niestandardowym kształcie również ma szansę na to, by je tak osłonić. Konieczne w tym przypadku okaże się wybór rolet z materiału wykonanych na wymiar. W ten sposób najłatwiej dopasować je do okna bez obaw o to, że okażą się niewłaściwa.

Jeśli nie rolety, to co?

Rozwiązań, dzięki którym okna o niestandardowych wymiarach będą prezentować się atrakcyjnie, istnieje całe mnóstwo. Nie musisz decydować się na rolety wewnętrzne. Możesz sięgnąć po plisy na wymiar o wszechstronnym zastosowaniu. Znacznie łatwiej dopasować je do dowolnego typu okna. Zapewniają komfort użytkowania i są łatwe w pielęgnacji. Jeśli posiadasz nietypowe okna, nie musisz też rezygnować z żaluzji. Osłony tego typu można wykonać na zamówienie zgodnie z niecodziennym wymiarem. Na łukowatym oknie będą prezentować się bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza jeśli wykonane zostały z drewna.