Plisy Plisy Rolety dzień i noc Rolety dzień i noc Rolety materiałowe Rolety materiałowe Rolety screen Rolety screen Rolety rzymskie Rolety rzymskie Żaluzje Żaluzje Verticale Verticale Moskitiery Moskitiery Markizy Markizy Rolety zewnętrzne Rolety zewnętrzne Rolety nadstawne Rolety nadstawne Silniki i sterowania Silniki i sterowania
Rolety nadstawne – planowanie

Rolety nadstawne – planowanie


Planowanie rolet nadstawnych w naszym domu zaczynamy od ... projektu budowlanego.

Powszechnie panuje opinia, że na rolety zewnętrzne nigdy nie jest za późno.

To tylko częściowo prawda.

Owszem, rolety elewacyjne mocowane na murze lub we wnęce okiennej dają się zamontować również w istniejących budynkach lub na dowolnym etapie budowy domu. Podobnie sprawa wygląda z roletami podtynkowymi, gdzie roleta montowana jest w otworze okiennym, a skrzynka zabudowywana.

Rolety nadstawne jednak trzeba zaplanować. Ponieważ są one montowane bezpośrednio na ramie okiennej, musimy zaplanować dla nich miejsce w otworze okiennym. W praktyce wygląda to tak, że otwór jest powiększany o rozmiar skrzynki rolety nadstawnej. Dla rolet Vegas Revo jest to odpowiednio 16,5 cm dla okien i 20,5 cm dla drzwi. W przypadku większych konstrukcji, jak np. drzwi przesuwne trzyczęściowe logiczne będzie zastosowanie jeszcze większej skrzynki – 26,0 cm.


Skrzynka rolety nadstawnej w tym przypadku nakładana jest na ramę okna lub drzwi.

Do zewnętrznej części ramy okiennej przykręcane są prowadnice, dopiero później cały zestaw montowany jest we wnęce okiennej.

Skrzynka rolety w efekcie końcowym jest niewidoczna, a roleta wydaje się być częścią okna.


Rolety nadstawne czyli ...

… pełna integracja z fasadą

Roleta nadstawna stanowi alternatywę dla popularnych aluminiowych rolet zewnętrznych montowanych na elewacji.

W odróżnieniu od rolet zewnętrznych, które mogą zostać zamontowane na istniejących już oknach, roleta nadstawna wymaga montażu razem z oknem. Potrzebny jest jedynie powiększony otwór okienny o rozmiar skrzynki rolety.

Po zamontowaniu razem z oknem roleta nadstawna zostaje w większości przypadków przykryta warstwą elewacji, co czyni ją niewidoczną.

Skrzynka rolety nadstawnej wykonana jest z PCV, które  ma wyśmienite właściwości termoizolacyjne, wmocnione dodatkowo przez wkładki termoizolacyjne wewnątrz skrzynki.